Fotowoltaika i turystyka

Upalne wieczory nie oznaczają, że nie myślimy o następnych porach roku - zwłaszcza, że wszyscy mówią o podwyżkach cen prądu i węgla jakie nas czekają. 

Dlatego dziś w Wysypisku powiemy o fotowoltaice, ponieważ w Mysłowicach powstanie nowoczesna farma tworząca prąd. Zajmiemy się też.. .negatywnym aspektem masowej turystyki. Będzie również przegląd najważniejszych i najciekawszych wydarzeń ekologicznych.


Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.


wfosigw_400

Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Za treści przedstawione w audycji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.Wysypisko