Rezerwat przyrody i pszczoły

W Radiu Katowice zapraszamy teraz na ekologiczną podróż po województwie śląskim. W audycji Wysypisko, zabierzemy Państwa w niezwykłe miejsce, które może być świetnym pomysłem na wakacyjny jeszcze wypad rowerowy albo spacer.

Razem ze znanym ornitologiem dr Andrzejem Kruszewiczem odwiedzimy rezerwat przyrody Łężczok, który ma szanse stać się Parkiem Narodowym. Zaraz po tym udamy się z wizytą do pszczół, które niedawno obchodziły swoje święto i fantastycznie czują się na dachu Uniwersytetu Śląskiego. Bedą też eko-newsy.Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.


wfosigw_400

Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Za treści przedstawione w audycji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.Wysypisko