Udany sezon na katowickich kąpieliskach

Prawie 60 tysięcy wejść odnotowano na katowickim kąpielisku Bugla, 23 tysiące osób odwiedziło kąpielisko na Rolnej - katowicki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji podsumowuje tegoroczny sezon na otwartych kąpieliskach i wodnych placach zabaw.

Ten sezon kończy się dużym sukcesem. Baseny przy Rolnej i Gliwickiej będą czynne do 28 sierpnia, a Bugla będzie otwarta do 31 sierpnia.

Okres wakacji powoli dobiega końca i trzeba przyznać, że w tym roku mieliśmy wiele nie tyle ciepłych, co wręcz upalnych dni.

Dlatego w Katowicach przykładamy dużą wagę do oferty miejsc, które sprawiają, że możemy te dni atrakcyjnie i bezpiecznie spędzić w mieście. W tym roku w sezonie letnim do dyspozycji mieszkańców było 9 takich miejsc – 3 baseny otwarte, 4 wodne place zabaw i 2 kąpieliska w ramach Doliny Trzech Stawów i stawu Morawa – mówi prezydent Katowic Marcin Krupa.

Co trzeci bilet w tym roku został kupiony przez Internet, co zmniejszyło kolejki przed wejściem do obiektów. Mieszkańcy też w większości pozytywnie ocenili obiekty.


Autor: Joanna Opas /pg/



Wiadomości regionalne