EuropaCup2022. Florystyczne Mistrzostwa Europy

fot. Michał Przypadło/Radio Katowice

Reprezentanci krajów europejskich rywalizują ze sobą w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym podczas Florystycznych Mistrzostw Europy EuropaCup2022.

To jedno z najważniejszych wydarzeń branży florystycznej na świecie. Jest to wydarzenie, wokół którego co cztery lata skupiają się rzesze wielbicieli florystyki i kwiatów z całej Europy. To nie tylko konkursy, ale także liczne pokazy florystyczne, seminaria, wystawy oraz warsztaty zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. 

Najważniejszym punktem programu jest konkurs, który wyłoni najlepszego europejskiego florystę. Zmierzą się ze sobą najlepsi, bowiem z każdego kraju przyjeżdża tylko jeden reprezentant. 

Katowicka edycja mistrzostw inspirowana będzie muzyką, aby połączyć sztukę układania kwiatów z promocją Miasta Ogrodów i Muzyki. 

Uczestnicy zmierzą się w 6 konkurencjach takich jak dekoracja stołu, duża instalacja, bukiet, czy dekoracja ciała. Będą także dwa zadania niespodzianki. W sobotę odbędzie się wielki finał, podczas którego poznamy zwycięzcę. Sama impreza potrwa natomiast do niedzieli. 

Wszystkie konkurencje oparte są o tematy tańca, muzyki i kwiatów.

  Zawodnicy podczas mistrzostw mają 6 konkurencji do przejścia podkreśla rzeczniczka prasowa stowarzyszenia florystów polskich Anna Zagórska


Sam konkurs rozłożony jest na dwa dni, natomiast całe wydarzenie potrwa do niedzieli 28 sierpnia.

Autorzy: Michał Przypadło, Joanna Opas /rs/mf/


Wiadomości regionalne