Radio Katowice na Fali. Wisła

Radio Katowice żegna wakacje w Wiśle. Nasze plenerowe miasteczko ustawiamy na placu Hoffa.

Sadzonki jubileuszowych dębów, urodzinowe kilometry dla Radia, zdjęcia z radioramkami, święto miodu i koncert Jana Wojdaka z zespołem Wawele, to nasze propozycje dla tych wszystkich, którzy odwiedzą Wisłę. Plenerowe studio Radia Katowice startuje o godzinie 10:00.

Dożynki i święto miodu

Tegoroczne dożynki w Wiśle połączone są ze Świętem Miodu. Wydarzenie odbędzie się w centrum miasta, a od 11.00 w Parku Kopczyńskiego rozpocznie się impreza Park z Tradycją, czyli wspólne warsztaty rzemieślnicze.

— To z okazji tegorocznego Roku Rzemiosła w Województwie Śląskiem — mówi szefowa Wiślańskiego Centrum Kultury Katarzyna Czyż Kaźmierczak.


Korowód dożynkowy przejdzie przez miasto po godzinie 14:30 ulicami: Konopnickiej, Olimpijską, 1 Maja przez Rynek do amfiteatru, a poprowadzi go burmistrz Tomasz Bujok z gazdami.

Radiowy miód

Dla tych wszystkich odwiedzających Wisłę, oprócz całej gamy atrakcji, istnieje także możliwość spróbowania miodu, zebranego przez nasze radiowe pszczoły.

Jak mówi nasz pszczelarz Krzysztof Poppe, w tym roku nasze pszczoły zebrały dużo nektaru.

— Pracowały bardzo intensywnie. Tym bardziej, że działały praktycznie od początku roku, od wiosny do jesieni. Czekamy jeszcze na jeden miodek. W tej chwili mieliśmy, trzy miody do pobrania, czyli ponad 100 kilogramów. Pierwszy to był wielki kwiat, przeważała wierzba i klon, drugi był akacjowy, trzeci lipowy. W tej chwili czekamy jeszcze na nawłociowy.


Bogumił Hoff

Nasze mobilne studio stanęło na placu, którego patronem jest Bogumił Hoff, urodzony w 1829 roku krajoznawca, malarz i rysownik, a także etnograf amator. 

— To był człowiek autentycznie zakochany w Wiśle —  wyjaśnia Grażyna Pruska, prezes Towarzystwa Miłośników Wisły. — Zaliczamy go do tzw. odkrywców Wisły. Rzeczywiście był pierwszą taką osobą, która zapisała się w Wiśle bardzo mocno i napisał pierwszą monografię Wisły wydaną w 1888 roku. Do Wisły przyjechał w celu odpoczynku i tak mu się to spodobało, że rzeczywiście w roku 1882 sprowadził się tutaj na stałe. Potem zaczął budować jak gdyby domek dla siebie i dla swoich przyjaciół.


Podsumowanie


Autorzy: Wojciech Kocjan, Jarosław Krajewski, Agnieszka Strzemińska, Łukasz Szwej, Ryszard Stotko/mf/


fot. Mateusz Franczyk/Radio Katowice

Radio Katowice na Fali

W  te wakacje polecamy nasz letni program pod hasłem "Radio Katowice na Fali" a w nim mnóstwo atrakcji:
- codzienne konkursy, w których można wygrać weekendy w ciekawych miejscach, SUP-y, zaproszenia na letnie festiwale w regionie i nie tylko
- odwiedzamy ciekawe miejsca w województwie, związane z historią radia! w końcu mamy jubileusz 95. urodzin
- radiokreskówki: Miodowe Lato, Pingwiny i Pełna Para
- letnie tipy i tricki

W każdą sobotę wakacji jesteśmy ze studiem plenerowym w innym miejscu regionu! A co w miasteczku radiowym?
- pokazy ratownictwa wodnego
- bieganie kilometrów dla Radia na 95 urodziny
- rozdawanie naszych jubileuszowych dębów
- RADIORAMKA do zdjęć


Gdzie będziemy 


Regulamin akcji 

Regulamin akcji Kilometry dla Radia

Oświadczenie uczestnika akcji Kilometry dla Radia


Radio Katowice na Fali