Mobilna konwencja partii. Odwiedziny w województwie śląskim

fot. Grzegorz Mach/Radio Katowice

W ramach Mobilnej Konwencji Partii Polska 2050 Szymon Hołownia odwiedza województwo śląskie. 

Pierwszym przystankiem była Częstochowa. Szymon Hołownia stwierdził, że "Duchowa stolica Polski" jest dobrym miejscem, by porozmawiać o uregulowaniu relacji Państwa z Kościołem. 


Lider Polski 2050 zaznaczył, że zmian trzeba dokonać w sposób pokojowy, za obopólnym porozumieniem. Szymon Hołownia stwierdził także, że w Polsce można zauważyć zanik wśród politycznych elit poszanowania "ludzi pracy". 


Szymon Hołownia podczas spotkania z mieszkańcami Częstochowy stwierdził, że w związku z sytuacją na rynku energetycznym czeka nas ciężka zima. Jest to m.in. spowodowane złym gospodarowaniem publicznymi pieniędzmi. 


Według lidera Polski 2050 rządzący nie zrobili nic żeby zapewnić Polakom spokojną, ciepłą zimę. Pomimo tego, że możliwości na zmianę sytuacji cały czas są. 


Szymon Hołownia przewiduje, że zimą nie obejdzie się bez oszczędzania, ale te oszczędności rząd powinien zacząć od siebie. 

W ramach obecnej Mobilnej Konwencji Partii, Szymon Hołownia chce odwiedzić w sumie 12 okręgów. W trakcie spotkań przedstawiani są także lokalni liderzy.

Autor: Grzegorz Mach /rs/


Wiadomości regionalne