Śląska Szkoła Ikonograficzna

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka audycji "Ślady" z cyklu "Wspólnota". Tym razem tego, co ludzi łączy będziemy poszukiwać w świecie pisania ikon. Gośćmi ks. Bartka Kuźnika będą - pani Natalia Binda-Kiszczak oraz pan Rafał Cempel, miłośnicy ikon związani z tyskim oddziałem Śląskiej Szkoły Ikonograficznej. "Ikona rodzi się bowiem we wspólnocie Kościoła, a nigdy poza nią. Dlatego gromadzenie się ikonografów we wspólnoty, aby doświadczać komunii, jest czymś najbardziej odpowiednim, utrwalonym w historycznej Tradycji twórców sztuki kościelnej" - podkreśla Pani Natalia.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl

Ślady - magazyn religijny