Apokalipsa Bunscha

W dzisiejszym „Rabanie” rozmawiamy o niecodziennym projekcie: "Apokalipsa Bunscha: Widowisko-Wystawa-Film”. To multimedialne wydarzenie, tryptyk artystyczny, który opiera się na sztuce teatralnej, wystawienniczej i filmowej. 14 października w Kościele Mariackim odbędzie się prapremiera (tego dnia premiera widowiska, filmu oraz wernisaż wystawy). Organizatorem jest Parafia Mariacka, a projekt wpisuje się w Dzień Papieski i Dni Kultury Chrześcijańskiej. Wydarzenie przedstawiają w Radiu Katowice : Agnieszka Jasińska, Mariusz Kozubek i Kacper Trela a rozmowę prowadzi ks. Wojciech Iwanecki. Więcej informacji o wydarzeniu tutaj: https://teatrkozubka.pl/apokalipsa



Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl

Ślady - magazyn religijny