Temat do dyskusji. Dlaczego hospicjum umiera powoli?

Opieka paliatywna w Polsce może stanowić dobry przykład nie tylko w Europie, ale i na świecie. To jak rozwinęły swoją działalność polskie hospicja zasługuje tylko i wyłącznie na podziw. 

Jedną z takich placówek, którą rok rocznie wspierają także słuchacze naszego radia jest Hospicjum Cordis w Katowicach-Janowie. I wydawało się, że najtrudniejsze momenty ma już za sobą - z ruin w Katowicach-Janowie powstał jeden z najnowocześniejszych domów hospicyjnych w Europie. Jego działalność, podobnie jak i wielu innych tego typu miejsc w Polsce stoi jednak ostatnimi czasy pod wielkim znakiem zapytania. Dlaczego hospicjum umiera powoli? 

O tym między innymi w "Temacie do dyskusji" rozmawiają: dr Jolanta Markowska - prezes Hospicjum Cordis w Katowicach oraz ks. Piotr Brząkalik – duszpasterz, felietonista. Zaprasza Jadwiga Woźnikowska.


 


 Po 18:15 na antenie Radia Katowice pojawia się dobra publicystyka. Codziennie nasi reporterzy i prezenterzy zmagają się z innymi tematami.

Wachlarz problemów jest bardzo szeroki. Wybieramy takie, o których możemy porozmawiać ze specjalistami, ale także takie, o których możemy usłyszeć od Państwa.

Temat do dyskusji - program publicystyczny