Radio Katowice / Wiadomości regionalne
Piłkarki GKS-u liderkami ekstraligi kobiet
30.10.2022
11:09:00

Sensacja przy Bukowej! Piłkarki GKS-u Katowice pokonały mistrzynie Polski z Łodzi 3:0 i zostały liderkami rozgrywek.

Kiedy w pierwszej kolejce zespół ze stolicy aglomeracji śląskiej przegrał w Krakowie z UJ 3:4 wydawało się, że drużyna GKS-u znów nie włączy się do walki o mistrzostwo kraju, Jednak seria zwycięstw zrobiła swoje a podopieczne Karoliny Koch wygrały z takimi zespołami jak Czarni Sosnowiec czy Górnik Łęczna. Teraz katowiczanki wydłużyły swoją serię zwycięstw do 9.

Na Bukową przyjechały aktualne mistrzynie Polski, które w tym sezonie nie zaznały jeszcze goryczy porażki. 8 meczów - 8 zwycięstw takim bilansem mogły pochwalić się zawodniczki UKS-u SMS Łódź. Był to też pojedynek najlepszych defensyw Ekstraligi Kobiet, gdyż GKS stracił w 8 spotkaniach tylko 5 bramek a łodzianki o jedną więcej.

Wynik meczu otworzyła w 22. minucie Klaudia Maciążka, która wykończyła kontratak gospodyń świetnie radząc sobie w polu karnym  Do przerwy katowiczanki mogły podwyższyć wynik, ale nie wykorzystały sytuacji sam na sam. Także przyjezdne powinni cieszyć się z bramki, lecz w ich poczynaniach zabrakło skuteczności.

Po zmianie stron fani katowickiego zespołu znów mogli się cieszyć. Patrycja Kozarzewska urwała się obronie rywalek i po rajdzie pokonała strzałem pod poprzeczkę bramkarkę łódzkiego zespołu. To nie był koniec strzelania w wykonaniu miejscowych piłkarek. W 81. minucie Anna Konkol dośrodkowała w pole karne a tam niefortunna interwencja jednej z łodzianek finalnie zamieniła się na gol samobójczy.

Katowice mają lidera w kobiecych rozgrywkach. Powoli piłkarki GKS-u można stawiać wśród kandydatów do złotych medali ale jeszcze wiele grania przed nimi.

GKS Katowice - TME SMS Łódź 3:0 (1:0)

21' Maciążka, 62' Kozarzewska, 82' gol samobójczy

GKS Katowice: Klimek - Maciążka (88. Vojtkova), Kozarzewska (68. Brzęczek), Olszewska, Turkiewicz, Tkaczyk (81. Zając), Kłoda, Konkol (88. Grzegorczyk), Hajduk, Bińkowska, Rybaczuk (88. Drąg).

TME SMS Łódź: Szperkowska - Jedlińska (83. Onoszko), Grzybowska (83. Domin), Filipczak (66. Gąsieniec), Kopińska, Rędzia, Krezyman, Enjo, Abambila (66. Dąbrowska), Sokołowska, Zieniewicz.