Nowy rok szkolny. Strefa kibica. Tworzymy śląskie.

nowyrokszkolnypano_asia_120 Dwa miesiące wakacji szybko minęły i pora wrócić do szkoły. W naszym województwie około 65 tysięcy uczniów po raz pierwszy zasiadło w szkolnej ławce, w tym blisko 23 tysiące 6-latków urodzonych w pierwszym półroczu. I chociaż rodzice nieraz podnosili alarm, to od tego roku 6-latki obowiązkowo rozpoczynają edukację. W Szkole Podstawowej nr 1 w Czerwionce-Leszczynach maluchy były pasowane przez samą Minister Edukacji. Szkołę odwiedziła nasza reporterka, Joanna Opas i sprawdziła, jak dzieciom minął pierwszy dzień w szkole. 


 

spodek_100_120Siatkarski mundial trwa, a dziś po raz pierwszy najlepsze drużyny świata rozgrywają swoje mecze w katowickim Spodku. Z okazji mistrzostw przed Spodkiem zorganizowano strefę kibica. Każdy zainteresowany może darmowo oglądać mecze siatkówki dzięki wielkiemu telebimowi, począwszy od dziś, aż do wielkiego finału 21 września. W strefie kibica był nasz reporter, a zarazem zapalony kibic, Łukasz Szwej.


 

slaskielogo_120.Rusza nowa kampania województwa śląskiego. Sześć technologicznych symboli naszego regionu pojawi się już dzisiaj na bilbordach w gazetach, internecie telewizji i radiu. Sztucznego serca, nowoczesnych procesorów, powstającej w Bielsku turbiny silnika samolotowego zazdroszczą nam poza granicami regionu ale czy my wiemy, że powstają właśnie u nas? Kampania "Tworzymy śląskie " potrwa przez cały wrzesień. W czasie jej trwania wybrane zostaną technologiczne symbole województwa. Do 15 września można głosować i zgłaszać swoje propozycje. Wszystko na stronie www.tworzymyslaske.pl. O kampanii "Tworzymy slaskie" Anna Dudzińska i jej goście.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl