Przełamując stereotypy

"Przełamując stereotypy" to tytuł wystawy fotografii Krzysztofa Gołucha prezentowanej w Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików w Katowicach przy ulicy Młyńskiej 9.

Wystawa jest efektem trwającego od kilku lat projektu fotograficznego odwołołującego się do najlepszych tradycji fotografii dokumentalnej i reportażowej. Na 21 wielkoformatowych czarnobiałych wydrukach zobaczymy codzienne zmaganie się z życiem osób niepełnosprawnych ich radości i smutki. Wśród sfotografowanych zobaczymy małą Viktorię podczas zajęć integracyjnych i niepełnosprawnego posła podczas wspólnej zabawy z rodziną, silnych i twardych zawodników rugby na wózkach czy kruche i delikatne niepełnosprawne modelki, łamiące konwenanse i prezentujące modę ślubną. Zdjęcia dają odmienne spojrzenie na zjawisko niepełnosprawności, gdzie przede wszystkim ważny jest człowiek niezależnie od stanu zdrowia czy intelektu.

Fotografie z cyklu "Przełamując stereotypy" były wielokrotnie nagrodzane na konkursach w kraju i zagranicą. Wernisaż w Galerii Katowice rozpocznie się o godzinie 18:30. Wystawę można oglądać do końca miesiąca w środy i czwartki od 17:00 do 20:00.

Autor: Marlena Barasińska