Polscy tenisiści w półfinale United Cup!
04.01.2023
14:08:00

Iga Świątek i Hubert Hurkacz, w decydującym meczu, rozbili w mikście włoską parę. Polska wygrała z reprezentacją Włoch i awansowała do półfinału w Sydney.

W Australii jest rozgrywany turniej United Cup. Ciekawa formuła, dobra obsada, a przede wszystkim rywalizacja pomiędzy krajami przyciąga na tamtejsze trybuny komplet widzów. Nie inaczej było w Brisbane, gdzie rozegrany został jeden z tzw. finałów miast. Polska w tej rundzie mierzyła się z Italią. Zaczęło się dla nas nie najlepiej. Daniel Michalski w pojedynku z Lorenzo Musetti ugrał tylko 2 gemy.

Stan meczu wyrównała Iga Świątek, która wygrała z Martiną Trevisan 6:2, 6:4. Prawdziwą ozdobą polsko-włoskiej rywalizacji było starcie Huberta Hurkacza z Matteo Berrettinim. Włoch wygrał pierwszego seta, następnie Hurkacz zagrał fenomenalną drugą partię i o wszystkim miał decydować trzeci set. Niestety, w nim finalista Wimbledonu z 2021 roku przełamał Polaka i już do końca meczu nie wypuścił przewagi.

Wszystko musiała "naprawić" Magda Linette. Jej rywalka - Lucia Bronzetti - rankingiem nieznacznie ustępowała polskiej tenisistce ale chociaż pojedynek zapowiadał się na wyrównany, Polka już w pierwszym secie pokazała moc. Wykorzystywała wszystkie błędy przeciwniczki, konsekwentnie realizowała swoją taktykę wygrywając seta 6:1. W drugiej partii Włoszka ugrała jednego gema więcej i było wiadomo, że o awansie zadecyduje pojedynek mikstów.

Świątek i Hurkacz nie dali żadnych szans rywalom po drugiej stronie siatki. Od pierwszych piłek polska para narzuciła swój styl gry na który Włosi nie mieli odpowiedzi. Bardzo dobry serwis Hurkacza i świetne zagrania najlepszej tenisistki świata to było za dużo dla Lorenzo Musettiego i Camilli Rosatello.

Polska wygrała w decydującym spotkaniu 6:1, 6:2 i awansowała do pierwszej czwórki, która zagra w Sydney. W dniach 6-7 stycznia zostaną rozegrane mecze półfinałowe. Polacy zagrają z reprezentantami USA, którzy są faworytami całego turnieju. W drugim półfinale zmierzą się Grecy z Włochami. Mecze finałowe zaplanowano na niedzielę.

Mecz 1: Daniel Michalski - Lorenzo Musetti 1:6, 1:6

Mecz 2: Iga Świątek - Martina Trevisan 6:2, 6:4

Mecz 3: Hubert Hurkacz - Matteo Berrettini 4:6, 6:3, 3:6

Mecz 4: Magda Linette - Lucia Bronzetti 6:1, 6:2

Mecz 5: Iga Świątek/Hubert Hurkacz - Camilla Rosatello/Lorenzo Musetti 6:1, 6:2