Kolejne zwycięstwo sosnowieckich koszykarek
30.01.2023
20:01:00

Piotr Muszalski

Nie było niespodzianki w Sosnowcu. Ostatnia drużyna Energa Basket Ligi Kobiet przegrała z Zagłębiem 70:97.

Do Sosnowca przyjechała ostatnia drużyna w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet, czyli zespół z Bydgoszczy. Zagłębie nadal bez Jessiki January i Aleksandry Wojtali ale za to z Batabe Zempare i Miroslavą Mistinovą. To właśnie te dwie zawodniczki, już od kilku meczów, biorą grę na siebie i nie inaczej było w spotkaniu z Bydgoszczą.

Przyjezdne zaczęły od prowadzenia 5:0 ale zagłębianki szybko zniwelowały straty a pierwszą kwartę zamknęły wynikiem 19:12. W drugiej odsłonie gospodynie powiększyły przewagę. Do najlepiej punktujących Zempare i Mistinovej dołączyły Alicja Jarząb i Karolina Zuziak. Bydgoskie koszykarki zagrażały miejscowym jedynie celnymi rzutami zza łuku ale i tak było ich za mało i na przerwę Zagłębie schodziło prowadząc aż 56:28.

Już po 5 minutach trzeciej kwarty Zagłębie prowadziło różnicą 30 punktów. Double-double mogła pochwalić się Batabe Zempare, a ważne punkty z ławki dorzuciła powracająca po kontuzji Quinn Urbaniak. I tak przed decydującą kwartą sosnowieckie koszykarki prowadziły 76:45.

Czwarta kwarta była już tylko dopełnieniem formalności przez podopieczne Jordiego Aragonesa, który dał nawet pograć zawodniczkom z głębokiej rotacji. W całym meczu Batabe Zempare rzuciła 27 punktów i zebrała 14 piłek. 22 punkty dorzuciła Mistionova, Quinn Urbaniak 12. W sumie, w zespole Zagłębia, punktowało aż 8 zawodniczek, które przyczyniły się do ostatecznego zwycięstwa 97:70.

Tak ten mecz podsumowała Sylwia Wojtylas, która zdobyła 6 punktów.

Zespół Jordiego Aragonesa imponował pod obiema tablicami. Jednak na szczególną uwagę zasługują aż 33 zbiórki w ataku. W sumie sosnowiczanki zebrały aż 52 piłki. Teraz przed koszykarkami z Sosnowca dwa ważne i trudne spotkania. W najbliższej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Arką Gdynia. Następnie ugoszczą u siebie drużynę z Polkowic. Później czeka ich rywalizacja w Pucharze Polski.

MB ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - KS BASKET 25  BYDGOSZCZ 97:70 (19:12, 37:16, 20:17, 21:15)

Zagłębie: Wnorowska 9, Mistinova 22, Zempare 27, Jarząb 8, Grzenkowicz 6 - Zuziak 7, Wojtylas 6, Urbaniak-Dornstauder 12, Micek, Lesiak.