MKS znów nie dał rady. Stal zwycięska wyjeżdża z Hali Centrum
05.02.2023
22:04:00

Tomasz Gancarek

W decydującą kwartę oba zespoły wchodziły przy wyniku 67:67. Ostatnie 10 minut należało jednak do Stali i komplet punktów pojechał do Ostrowa Wielkopolskiego.

Miała być walka o play-offy a jest trzecia porażka z rzędu. Słowo walka pasuje zresztą do niedzielnego meczu w Hali Centrum. Koszykarze obu ekip walczyli na całego, czasami była to wręcz walka wręcz a pomiędzy zawodnikami niejednokrotnie iskrzyło.

Oba zespoły w pierwszej kwarcie postawiły na obronę. Chociaż początki należały do gości to MKS odpowiadał trafieniami Ousmane Drame i Jarosława Mokrosa i wychodził na prowadzenie. Gdy nie dało się gospodarzom pokonać strefy podkoszowej, starali się zza łuku. I wychodziło im to bardzo dobrze, gdyż już w pierwszych 10 minutach trafili w taki sposób cztery rzuty.

W drugą kwartę lepiej weszli podopieczni trenera Urbana. Jednak Stal nie potrafiła odskoczyć w pierwszej fazie kwarty gospodarzom. Wiele sił zostawili na parkiecie Drame i Krampelj, którzy ścierali się z podkoszowymi rywali. W końcówce drugiej odsłony ostrowianie zdołali odskoczyć i prowadzili 46:38 po pierwszej połowie spotkania.

Gospodarze po zmianie stron przywitali się z kibicami serialem punktowym 8:0 i mieliśmy remis. W tej części wynik co rusz oscylował wokół remisu. W pewnym momencie to Stal przejęła inicjatywę ale dąbrowianie nie odpuszczali i do wyrównania doprowadzili Joe Chealey oraz Gerry Blakes. W decydującą część meczu oba zespoły wchodziły gdy na tablicy widniał wynik 67:67.

Tempo w jakim ostrowianie rozgrywali akcje w ostatnich 10 minutach było za szybkie dla gospodarzy. Goście dorzucili też celne trójki i odskoczyli na 13 punktów. Było to efektem serii 9:0 w wykonaniu przyjezdnych. Pomimo starań podopiecznych Jacka Winnickiego Stal trzymała wynik, na każdy punkt gospodarzy odpowiadała kolejnymi i tak koniec końców MKS przegrał 88:100.

MKS Dąbrowa Górnicza – BM Stal Ostrów Wielkopolski 88:100 (24:23; 14:23; 29:21; 21:33)

MKS Dąbrowa Górnicza: Gerry Blakes – 23 pkt., Joseph Chealey – 17 pkt., Martin Krampelj – 13 pkt., Ousmane Drame – 12 pkt., Jarosław Mokros – 12 pkt.,Trevon Bluiett – 8 pkt., Kacper Radwański – 3 pkt., Maciej Kucharek – 0 pkt., Wiktor Rajewicz – 0 pkt., Marcin Piechowicz – 0 pkt.

BM Stal Ostrów Wielkopolski: Nemanja Djurišić – 18 pkt., Jakub Garbacz – 17 pkt., Aigars Skele –  15 pkt., Ojars Silins – 12 pkt., Aleksander Załucki – 12 pkt., Damian Kulig – 11 pkt., Joshua Perkins – 9 pkt., Mateusz Zębski – 4 pkt., Filip Siewruk – 2 pkt., Bartosz Rachwalski – 0 pkt., Jacek Rutecki – 0 pkt.

Autor: Piotr Muszalski/MKS/pm/