Koszykarki Zagłębia Sosnowiec zagrają w półfinale Pucharu Polski
24.02.2023
19:05:00

Piotr Muszalski

Podopieczne Jordiego Aragonesa nie dały szans pierwszoligowej Wiśle Kraków pokonując rywalki wysoko 90:46.

Wczoraj koszykarze, dzisiaj koszykarki. Sosnowiec w tym tygodniu jest wypełniony wydarzeniami związanymi z basketem do granic możliwości. Dziś w nowej hali wystartował turniej Pucharu Polski kobiet i już na pierwszy ogień poszły koszykarki miejscowego Zagłębia.

Przeciwnik, Wisła Kraków – czyli najlepsza pierwszoligowa drużyna. Jednak już w pierwszej kwarcie widać było jaka jest różnica pomiędzy ekstraklasą a jej zapleczem. Już po kilku minutach sosnowiczanki zbudowały sobie dwucyfrową przewagę. Co warte dodania, do składu wróciła Jassica January i obok Batabe Zempare i Miroslavy Mistinovej była najlepiej punktującą w szeregach gospodyń.

Różnicę klas było widać niemal w każdym elemencie gry. Na 2 minuty przed końcem 2. kwarty Zagłębie prowadziło już różnicą 20 punktów. Tylko w pierwszej połowie January razem z Zempare zdobyły 24 punkty. Zagłębie miało aż 29 zbiórek 6 bloków i trafiało na 59 procentowej skuteczności. Na trzecią odsłonę podopieczne Jordiego Aragonesa wchodziły prowadząc 51:26.

W kolejnych minutach Zagłębianki powiększyły przewagę do 30 punktów. Hiszpański trener zaczął oszczędzać swoje najlepsze strzelby i wtedy Wisła miała swoje 5 minut, trochę zniwelowała straty ale i tak sosnowieckie koszykarki wchodziły w decydującą fazę prowadząc różnicą 23 oczek.

W ostatnich 10 minutach zza łuku rozstrzelała się Mistinova, pomogły też punkty zawodniczek z ławki. Koszykarki Zagłębia lepiej dzieliły się piłką, fantastycznie zbierały i w pełni zasłużenie awansowały do sobotniego półfinały wygrywając z Wisłą Kraków 90:46.

Tak to spotkanie podsumowała Klaudia Wnorowska, zdobywczyni 12 punktów w spotkaniu.

W sobotnim półfinale zespół Zagłębia zmierzy się z BC Polkowice, z którym przegrał ostatnio w Energa Basket Lidze. Teraz gospodynie liczą na udany rewanż.

MB Zagłębie Sosnowiec – Wisła CanPack Kraków 90:46  (22:17, 29:9, 11:13, 28:7)

MB Zagłębie: Wnorowska 12, January 14, Zempare 14, Urbaniak-Dornstauder 11, Mistinova 19 – Wojtylas 5, Jarząb 6, Grzenkowicz 4, Micek 2, Lesiak, Złocińska 3

Wisła: Kuczyńska 5, Stasiuk 8, Jasiulewicz 11, Krzywoń 6, Jackowska  9 – Kozłowska, Góral, Kwiecień 2, Bukowczan 3, Natkaniec 2, Wojas