I Liga: Tychy grają do końca, blamaż Zagłębia i Skry, Ruch na remis z Podbeskidziem.
10.04.2023
15:18:00

Piotr Muszalski

GKS Tychy doprowadził do remisu w 99. minucie. Skra Częstochowa i Zagłębie Sosnowiec wysoko przegrały swoje spotkania. Ruch podzielił się punktami z Podbeskidziem.

26. kolejka Fortuna 1. ligi jest rozłożona na kilka dni ze względu na Święta Wielkiejnocy. Chociaż w tej kolejce mieliśmy wiele ciekawych starć to chyba najciekawiej ułożył się mecz GKS-u Tychy z Arką Gdynia.

Początek spotkania – bardzo obiecujący dla gospodarzy. Zaczęli mocno, bez bojaźni dla wyżej notowanego przeciwnika. Kilka rzutów rożnych, ciekawych akcji ale brakowało skuteczności. A po chwili stracili bramkę i to bramkę z niczego. W 14. minucie. Zamieszanie w polu karnym tyszan, strzał Karola Czubaka został zablokowany, zawodnik Arki nawet się przewrócił ale zdążył się pozbierać, wstał i strzelił a piłka po prostu wtoczyła się do bramki obijając jeszcze słupek.

Tyskim zawodnikom nie można było odmówić zaangażowania. Bardzo aktywni byli Patryk Mikita i Krzysztof Machowski. Były momenty gdy zagrażali bramce Arki ale albo były to bardzo niecelne strzały albo radził sobie z nimi golkiper z Gdyni.

Po zmianie stron tyszanie nie zwalniali tempa. Ożywili się też kibice. W 60. minucie cały stadion ryknął „my chcemy gola”, no i czasami tak bywa, że mówisz i masz. Rzut wolny z mniej więcej 20. metra, Krzysztof Wołkowicz huknął w samo okno i mieliśmy remis.

GKS się rozochocił kolejne akcje były coraz groźniejsze ale nadal brakowało skuteczności. Pogoń za korzystnym wynikiem musiała się skończyć zmęczeniem, toteż tempo spotkania spadło. W 78. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Mateusz Radecki i miejscowi musieli sobie radzić w osłabieniu. Arka wykorzystała ten fakt w 94. minucie kiedy po raz drugi w tym spotkaniu Konrada Jałochę pokonał Czubak.

Większość tyskich kibiców zaczęło opuszczać stadion ale to nie był koniec emocji. W 97. minucie faul Marcusa w polu karnym. Sędzia pokazał zawodnikowi Arki czerwoną kartkę i wskazał na 11. metr. Do piłki podszedł Wołkowicz, który strzelił w środek. Bramkarz obronił ale wobec dobitki Wołkowicza był bezradny i GKS zremisował ostatecznie z Arką 2:2.

W zupełnie innych humorach swoje mecze kończyli piłkarze częstochowskiej Skry i Zagłębia Sosnowiec. Pod Jasną Górą Skra przegrała z Resovią 0:5. Podopieczni Dariusza Dudka musieli uznać wyższość innego zespołu z Rzeszowa. Zagłębie przegrało na Podkarpaciu aż 6:0. Hitowo zapowiadało się spotkanie Ruchu Chorzów z Podbeskidziem. Emocji nie zabrakło a Daniel Szczepan w 5. minucie doliczonego czasu gry uratował remis dla Niebieskich strzałem z rzutu karnego.

Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (1:0)

1:0 Remigiusz Szywacz, 30 min.
1:1 Tomasz Neugebauer, 71 min.
1:2 Joan Roman z rzutu karnego, 88 min.
2:2 Daniel Szczepan z rzutu karnego, 90+5 min.

Ruch: Bielecki - Kasolik, Baranowski, Szywacz - Wójtowicz, Sikora, Swędrowski (89 Janoszka), Moneta (63 Skwierczyński, 89 Szur) - Foszmańczyk (69 Kwietniewski) - Szczepan, Kobusiński (46 Sedlak);

Podbeskidzie: Kaczorowski - Bonifacio, Vitelli, Rodriguez, Hartherz, Simonsen, Sitek (59 Celtik), Jodłowiec (59 Neugebauer), Misztal (67 Janota), Roman, Biliński;]

Żółte kartki: Foszmańczyk, Baranowski, Sikora - Vitelli, Roman, Rodriguez, Neugebauer.

Skra Częstochowa – Apklan Resovia Rzeszów 0:5

0 – 1 – Flak (sam.) 1’
0 – 2 – Mróz 15’
0 – 3 – Górski 63’

0 – 4 – Mróz 65’
0 – 5 – Sylvestr 73’

Skra Częstochowa: 1. Bursztyn – 31. Krzyżak, 4. Mesjasz, 5. Czajka (46′ 20. Szymański) – 13. Flak (33’ 3. Winciersz), 24. Babiarz, 26. Olejnik, 15. Lukoszek – 7. Nocoń, 87. Gołębiowski (46′ 19. Jaroch) – 9. Kozłowski (86′ 28. Kitliński)

Resovia Rzeszów: 13. Łakota – 33. Seweryn, 24. Komor, 87. Hoogenhout (76′ 35. Chuchro), 17. Adamski – 6. Wasiluk (71′ 99. Kanach), 10. Mróż, 59. Lehaire (71′ 20. Bąk) – 90. Vieira, 4. Mikulec (76′ 98.Antonik), 16. Górski (71′ 21. Sylvestr)

GKS Tychy – Arka Gdynia 2:2 (0:1)
0:1 –
Karol Czubak (14.)
1:1 – Krzysztof Wołkowicz (60. rzut wolny)
1:2 – Karol Czubak (90.)
2:2 – Krzysztof Wołkowicz (90.)

GKS Tychy: 13. Konrad Jałocha – 99. Dominik Połap, 6. Nemanja Nedić, 33. Jakub Tecław, 11. Krzysztof Wołkowicz Ż – 21. Krzysztof Machowski (74, 10. Antonio Domínguez), 23. Mateusz Radecki Ż, 25. Wiktor Żytek Ż, 98. Mateusz Czyżycki (74, 88. Natan Dzięgielewski), 77. Patryk Mikita (90, 3. Petr Buchta) – 19. Daniel Rumin (69, 71. Kacper Skibicki). Trener Dariusz Banasik.

Arka Gdynia: 22. Daniel Kajzer – 32. Przemysław Stolc, 4. Martin Dobrotka Ż, 13. Ołeksandr Azaćkyj, 94. Dawid Gojny – 37. Mateusz Stępień (74, 77. Mateusz Żebrowski), 6. Sebastian Milewski (90, 26. Adrian Purzycki), 55. Janusz Gol, 17. Luan Capanni (85, 8. Marcus Vinícius), 21. Kacper Skóra Ż – 68. Karol Czubak Ż. Trener Hermes.

Stal Rzeszów – Zagłębie Sosnowiec 6:0 (2:0)

1:0 Bartosz Wolski, 23 minuta

2:0 Krzysztof Danielewicz, 45+4 minuta

3:0 Andrea Prokić, 61 minuta

4:0 Bartłomiej Poczobut, 71 minuta

5:0 Kacper Sadłocha, 82 minuta

6:0 Paweł Oleksy, 90 minuta

Stal: Bąkowski – Polowiec, Pajnowski, Oleksy, Głowacki (K) – Michalik (72′ Kłos), Wolski (79′ Kądziołka), Poczobut, Danielewicz (72′ Małecki), Mustafajew (62 Piątek) – Prokić (72′ Sadłocha).

Zagłębie: Kos – Ryndak (76′ Chęciński), Rozwandowicz (K), Jończy, Ziemann – Troć (46′ Borowski), Bonecki (87′ Bodzioch), Karwot, Guezen (87′ Szumilas), Banaszewski (76′ Fabry) – Sobczak.