Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Nie znasz, nie otwieraj. Ukraina. Manifestacja.
17.09.2014
16:45:00

Do seniorów oraz ich krewnych i opiekunów skierowana jest kampania społeczna "Nie znasz, nie otwieraj". W ramach akcji regionalne stacje telewizyjne i radiowe będą emitować spoty ostrzegające przed działalnością oraz metodami przestępców, którzy próbują wykorzystać częstą niewiedzę i naiwność osób starszych. W krótkim filmie starszy mężczyzna otwiera drzwi nieznanej mu osobie. Spot, w którym jedną z głównych ról gra Michał Fajbusiewicz, autor i prowadzący przed laty w TVP popularny "Magazyn Kryminalny 997" obrazuje, w jaki sposób seniorzy dają się nabrać na metody oszustów. Pomimo licznych apeli funkcjonariuszy policji liczba oszustw dokonywanych na osobach starszych nadal rośnie. Akcja ma uświadamiać, na jakie zagrożenia ze strony oszustów jesteśmy narażeni. Należy pamiętać, że gdy nie mamy bezpośredniego kontaktu z osobami, powinniśmy stosować wobec nich zasadę ograniczonego zaufania. Warto więc zadzwonić bezpośrednio do firm, które owi ludzie reprezentują i ich sprawdzić. Lepiej wykonać jeden telefon więcej niż stracić swoje oszczędności.


 

 

Po blisko tygodniu z Ukrainy wróciło kilkudziesieciu wolontariuszy, którzy w czwartek pojechali na wschód z pomocą humanitarną. Konwój zorganizowało stowarzyszenie Pokolenie, które w ramach akcji "Jestem Polakiem, pomagam Ukrainie" zebrało ponad 120 tysiecy złotych. Za te pieniadze udało sie kupić jedzenie, środki czystości a także samochody i odzież.


 

Chociaż miała być czynna przynajmniej do połowy przyszłego roku, a złóż węgla wystarczy wg szacunków do 2018 roku, to jednak z końcem września ma stopniowo być wygaszane wydobycie. Mowa o kopalni "Kazimierz-Juliusz" w Sosnowcu. Górnicy protestowali dziś pod kopalnią i pod siedzibą KHW, do którego należy zakład w obronie miejsc pracy. Domagają się wypłaty zaległych wynagrodzeń, uregulowania kwestii mieszkań zakładowych i przede wszystkim gwarancji pracy z zachowaniem przywilejów.


 Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA