Śledztwo częściowo umorzone

fot. Joanna Opas

Śledztwo w sprawie nadużyć finansowych przy modernizacji Stadionu Śląskiego częściowo umorzone przez katowicką prokuraturę. Dotyczyło ono zasadności podniesienia, o 85 milinów złotych, kosztów inwestycji.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył poseł Twojego Ruchu, Andrzej Rozenek. Jak powiedział Arkadiusz Chęciński, wicemarszałek województwa odpowiedzialny za dokończenie modernizacji obiektu, decyzje o podniesieniu kosztów inwestycji przy modernizacji stadionu były słuszne.


Do zarządu województwa śląskiego dotarły już wyniki, wykonanej przez naukowców z Politechniki Gdańskiej, ekspertyzy dotyczącej bezpieczeństwa na stadionie, które potwierdziły, że wszystkie procedury dotyczące podniesienia poziomu bezpieczeństwa przy wykonaniu zadaszenia obiektu zostały zachowane, dodał Chęciński.


Dokumentacja w sprawie modernizacji Stadionu Śląskiego zostanie przekazana generalnemu wykonawcy jeszcze dzisiaj. Do końca lutego mają zakończyć się negocjacje w sprawie dokończenia inwestycji.

Zarząd województwa podjął także decyzję o podwyższeniu kapitału spółki Stadion Śląski o 14.000.050 złotych. Dzięki temu, w najbliższym czasie, rozpoczną się procedury przetargowe na zagospodarowanie przedpola wschodniego obiektu oraz na badania jakości lin do wzniesienia zadaszenia. W ciągu kilku najbliższych dni, spółka Stadion Śląski ma także wystąpić do władz Chorzowa o przywrócenie pozwolenia na dokończenie budowy obiektu.

Autor: Aleksandra Gruszczyńska