Promocja Pszczyny. Śląskie ikony. Afera międzyzwiązkowa.

Kreowanie pozytywnego wizerunku miasta czy powiatu to nie lada wyzwanie. Instytucje ścigają się w tworzeniu lokalnych suvenirów. Kubki, smycze czy długopisy to już przeżytek. Przynajmniej w powiecie pszczyńskim. Tam zaprezentowano zupełnie nową formę promocji. Jest nią muzyczny klip, w którym grają mieszkańcy powiatu. Szczegóły zdradzi nam Kinga Bratek z wydziału promocji pszczyńskiego starostwa.


 

Kończy się kampania "Tworzymy śląskie", czyli próba opowiedzenia o tym, co w naszym województwie jest najważniejsze i najnowocześniejsze. Na bilbordach w całym regionie pojawiały się te urządzenia, które zostały wybrane przez organizatorów kampanii. Było sztuczne serce z Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii, elementy turbiny silnika odrzutowego, biżuteria z węgla czy sztuczne słońce. Anna Dudzińska opowie państwu o mikroprocesorach powstających w Bytomiu. Kampania "Tworzymy śląskie " trwała przez cały wrzesień. 


 

Kilka miesięcy rozmów i prób znalezienia rozwiązania, by ratować kopalnie Krupiński, która jest w trudnej sytuacji finansowej, może "spalić na panewce". Mimo że kopalniane związki wypracowały kompromis z dyrekcja kopalni, i co więcej przekonały do takiego rozwiązania górników, centrale związkowe powiedziały stanowcze NIE. Na efekt takiej reakcji nie trzeba było długo czekać, część związkowców z kopalni rankiem zaczęła się wycofywać z podpisanego uzgodnienia. Z dziennikarzami nawet na ten temat nie chcą rozmawiać. Naszej reporterce udało się jednak dotrzeć do nagrania z masówki, podczas której związkowcy i dyrektor jednym głosem mówią do górników.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl