NOSPR w nowej siedzibie. Górnicy w Warszawie. Wesołe smutne koniki?

fot1m_120_01Kilka lat starań, potem budowa, aż w końcu nadszedł ten dzień. Trwa ostatnie odliczanie do otwarcia nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Koncert inauguracyjny dziś wieczorem, a relacje z koncertu na naszej antenie już od jutra rana. Zanim jednak melomani zaczną się schodzić, trzeba było wszystko dopiąć na ostatni guzik. Przed południem nową siedzibę NOSPR odwiedziła nasza reporterka Joanna Opas.


 

manifagorn_baron_120Temat górnictwa nie znika, już nie tylko od kilku dni, ale można śmiało powiedzieć, że tygodni – manifestacje, protesty, zarówno pod ziemią jak i na powierzchni, a także ostrzeżenia o tym co się stanie jeśli nie zmieni sie sytuacja branży wydobywczej. Dziś gónicy, jak twierdzą, w trosce o los kopalń pojechali do Warszawy. Jak wyglądał ich wyjazd i wizyta w stolicy, w relacji naszej reporterki Moniki Krasińskiej.


 

kon_100_120Wesołe koniki, takie napisy, wzdłuż wielu dróg na południu naszego regionu, zachęcają do odwiedzenia pewnego parku niedaleko Żor. Są w nim różne atrakcje w tym zwierzęta, a wśród nich... konie. Nasza słuchaczka zaalarmowała nas, że to nie są wesołe lecz smutne koniki. Co koń wyskoczy, pognał to sprawdzić, nasz reporter Andrzej Ochodek.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl