Pożar. Dom Aniołów. Hałas w Bytomiu.

O dużym szczęściu mogą mówić lokatorzy bloku w centrum Zawiercia. W nocy w jednym z mieszkań wybuchł pożar. Niestety dwie osoby zginęły. Szczęście w nieszczęściu polega na tym, że dym wyczuli przechodnie, którzy natychmiast ruszyli na ratunek. I całe szczęście, bo akcja ratowniczo-gaśnicza okazała się utrudniona.


 

Na katowickim Załężu znajduje się Dom Aniołów Stróżów. Dzieci i młodzież nazywają to miejsce swoim drugim domem. Jest to placówka dziennego wsparcia, w którym znajdują się świetlice, klub młodzieżowy i poradnia rodzinna. Niestety, okrągła, bo 20. rocznica istnienia tego miejsca przyćmiona jest przez problemy finansowe organizacji. O braku dotacji zewnętrznych Dom Aniołów Stróżów sygnalizuje Urzędowi Miasta już od 2 lat. Niestety, środki z budżetu miasta są zbyt małe, nawet w porównaniu do innych placówek tego typu. Oznacza to, że od przyszłego roku wiele dzieci i rodzin może stracić wsparcie, opiekę i pomoc. Stracić szansę na lepsze życie. Czy jest szansa na ratunek? Zainterweniować w tej sprawie postanowił Łukasz Szwej.


 

Mieszkańcy ulic Rostka i Miarki w Bytomiu chcą ekranów akustycznych wzdłuż tamtejszego szlaku kolejowego. W tej sprawie do PKP PLK wystosowali petycję. Mieszkańcy walczą z hałasem, ale także obawiają się o swoje dzieci, które tory upatrzyły sobie jako plac zabaw. Czy jest szansa na to, że będzie tam bezpieczniej?INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl