Jaskinia. Autobusy. Zbiórka żywności.

Jedna z jaskiń na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej objęta jest specjalnym programem ochronnym. Dlaczego? O tym m.in. Damian Czechowski z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach.


 

 

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie postanowiło nadać imiona siedmiu nowym autobusom. Imiona mają już przecież częstochowskie tramwaje twisty i po szynach jeżdżą m.in "Medalik", "Biegan", "Częstoch", "Czewuś" "Rakuś", to dlaczego nie autobusy. Pierwsze propozycje ochrzczenia Solarisów imionami " Niezawodny Krzysiek" czy "Zrywny Marek" wywołały skojarzenia z lokalnymi osobami publicznymi i rozgorzała dyskusja. Konkurs o nadanie nazw autobusom trwa do 31 października. Propozycje imion przyjmowane są pod adresem konkurs@mpk.czest.pl.


 

 

Po raz kolejny Śląski Bank Żywności organizuje zbiórkę dla najuboższych. Wolontariusze już dziś rozpoczęli zbieranie produktów w marketach spożywczych. Dla zapominalskich dobra wiadomość, akcja potrwa do jutra. Liczy się każdy produkt, a w szczególności te z długim terminem ważności. Nasz reporter Łukasz Szwej udał się z mikrofonem do jednego z marketów, by dać też coś od siebie.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl