Sprawiedliwi. Rezerwiści. Wesele.

sprawiedliwy_medal_yad_vashem_120Medale "Sprawiedliwy wśród narodów świata" wręczono pośmiertnie sześciu polskim bohaterom, którzy w czasie II wojny światowej z narażeniem życia ratowali ludność żydowską. Warto wspomnieć, że jest to najwyższe odznaczenie cywilne nadawane przez Instytut Pamięci Narodowej Yad Vashem. Uratowani spotkali się dziś po latach z rodzinami bohaterów. Na miejscu był też nasz reporter Łukasz Szwej.

 

 

Chociaż obowiązkową służbę wojskową wycofano kilka lat temu i zniknął obowiązek ćwiczeń wojskowych, to niektórych rezerwistów mogą zdziwić wezwania do stawienia się na obowiązkowe ćwiczenia wojskowe. Dlaczego nagle po kilku latach przerwy wojsko zaplanowało takie szkolenie i co młodzi mężczyźni zrobiliby, gdyby nagle przyszło im takie wezwanie? - sprawdzała nasza reporterka Joanna Opas.


 

lsk1_120

Już wkrótce każdy będzie mógł obejrzeć spektakl teatralny „Wesele na Górnym Śląsku” we własnym domu. Członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk zdecydowali się nagrać swoje popularne widowisko. Od rana w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach trwa nagrywanie spektaklu. W przedsięwzięciu bierze ponad 160 osób: orkiestra grająca na żywo, tancerze, aktorzy, sekcja wokalna oraz liczne grono techników i montażystów. Dołączyła do nich nasza reporterka Marta Dobrowolska.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl