Stopy procentowe

Stopy procentowe zostały obniżone, czego eksperci się spodziewali. Ale nie spodziewali się, że stopy spadną aż o pół procent, choć niektórzy wolą używać określenia – stopy spadły o 50 punktów bazowych. Jakby tego parametru jednak nie przedstawiać Rada po raz kolejny zaskoczyła rynek. Jak wynika ze słów prezesa Narodowego Banku Polskiego, Marka Belki, w Radzie przeważyły głosy tych, którzy chcą bardziej zdecydowanie wspierać gospodarkę.

W Bytomiu grupa polskich przedsiębiorców postanowiła zbudować sobie fabrykę, choć, jak mówi jeden z nich, wcale tak nie było.

W audycji także o wodzie. Jak wiadomo jest to skarb, o który warto dbać, ponieważ jako kraj specjalnie zasobni w wodę nie jesteśmy. Tymczasem mamy taką oto sytuację, że w regionie mamy hurtownika, czyli GPW, od którego coraz więcej odbiorców odwraca się plecami.


Rozstrzygnięcie dylematu czy audycja SUMA jest magazynem ekonomicznym czy gospodarczym nie ma znaczenia, ponieważ najważniejsze jest to, na ile można o ekonomii i gospodarce mówić w sposób przystępny.

Na ile skomplikowane zjawiska ekonomiczne można ująć w prosty i zrozumiały język. Natomiast jeszcze ważniejsze jest to, na ile wydarzenia w gospodarce regionalnej, krajowej czy europejskiej przekładają się na życie mieszkańców naszego regionu.

Czyli odpowiedź na pytanie – jak bardzo dotyczy to mieszkańców regionu i co z tego dla nas wszystkich wynika.