Martwe serce. Informacja Turystyczna. Maturzyści.

"Serce w pudełku" – co to takiego? To rewolucyjna metoda przeszczepu serca, której dokonali niedawno Australijczycy. Kardiochirurdzy ze szpitala w Sydney po raz trzeci udanie przeczepili pacjentowi serce, które przestało bić w organizmie dawcy. Teraz szczęśliwiec mówi, że czuje się jak nowo narodzony. Na czym polega ta metoda i czy jest szansa na zastosowanie jej w Polsce? Z wybitnym kardiochirurgiem, dyrektorem Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, profesorem Marianem Zembalą, rozmawiał nasz reporter.


 

Ponad 50 zgłoszeń z całego kraju i ostra konkurencja, ale jest sukces. Informacja Turystyczna w Brennej zdobyła 1. miejsce w konkursie na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce w roku 2014.


 

Nie lada wyzwanie stoi przed władzami Katowic. Coraz więcej młodych ludzi chce uciec z tego miasta i to zaraz po maturze. Ostatnie badania przeprowadzone na zlecenie Urzędu Miasta nie napawają optymizmem. Jak wypadły i co z tym fantem zrobić?INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl