Remont kopalni. Protest w Zawierciu. Ławeczka.

Już wkrótce Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach zmieni się nie do poznania. Właśnie rozpoczął się gruntowny remont obiektu, który znacznie poprawi komfort obsługi turystów. Gruntowny lifting przeszła już kopalniana kotłownia, w której zainstalowano nowe, oszczędne piece. Teraz czas na hol przy wejściu i na pierwszym piętrze, biuro obsługi klienta a również toalety. Turyści powinni być zadowoleni. Wnętrza będą bardziej nowoczesne i wygodne. Kopalnia to wizytówka regionu. Świadczy o tym ciągłe zainteresowanie turystów a także przyznany niedawno Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny 2014 roku. Remont Zabytkowej Kopalni Srebra będzie kosztował ponad 928 tysięcy złotych, z czego około połowę udało się pozyskać z funduszy unijnych. Efekty kopalnianej metamorfozy poznamy wiosną 2015 roku.


 

 

Miała być głośna zabawa, a jest głośny... protest. W Zawierciu dziś impreza związana z Hallowen, zwyczajem odnoszącym się do świata zmarłych. Równolegle do plakatów promujących muzyczne spotkanie pojawił się plakat zakazujący świętowania. Plakat, który wywołał sporo kontrowersji, bo zawisł przed zawierciańską Bazyliką. W kilku zawierciańskich szkołach odwołano dziś zaplanowane zabawy.


 

Częstochowa ma ławeczkę Marka Perepeczki. Stoi w centrum tego miasta, w III Alei Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość odsłonięcia ławeczki poświęconej popularnemu aktorowi i dyrektorowi częstochowskiego teatru ściągnęła wiele, wiele osób. Marek Perepeczko funkcję dyrektora teatru imienia Adama Mickiewicza pełnił przez 6 lat, do 2003 roku. Potem pozostał w Częstochowie, zmarł nagle w 2005 roku w swoim mieszkaniu w dzielnicy Parkitka. Wieczorem w częstochowskim teatrze odbędzie się koncert wspomnieniowy "Marku pamiętamy...". W specjalnym programie pełnym piosenek, anegdot i filmów udział wezmą aktorzy częstochowskiej sceny oraz Jerzy Bończak, Zbigniew Wodecki i zespół Five O´Clock.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl