Sala Sejmu Śląskiego. Kolejowy Impuls. Hospicjum.

Sala Sejmu Śląskiego odzyskuje dawny przedwojenny wygląd. Właśnie zakończył się pierwszy etap prac rewitalizacyjnych gmachu. Odnowione pomieszczenie wygląda teraz na... dużo starsze. Głównym celem projektu było bowiem przywrócenie sali wyglądu sprzed 85 lat. Udało się tego dokonać m.in. dzięki starym rysunkom i fotografiom. Ponadto w sali zainstalowano nowoczesny system głosowania i klimatyzację. Pomieszczenie łączy więc stare z nowym. Jaki jest efekt tego połączenia, sprawdziła nasza reporterka, Marta Dobrowolska.


 

_dsc3371_120Pulpit naszpikowany elektroniką, komputerowa kontrola, informująca o najdrobniejszej usterce – tak między innymi prezentują się nowe Impulsy. Na śląskie tory wyjechały nowe pociągi. Jako jedna z pierwszych wyjechała nimi nasza reporterka, Agnieszka Niewolańska.


 

Hospicjum w Częstochowie chce budować nową siedzibę. Otrzymało od Starostwa Częstochowskiego półtorahektarową działkę w Lubojence w gminie Mykanów. Działka warta blisko 270 tysięcy jest już własnością częstochowskiego hospicjum, które chce w ciągu 5 lat wybudować tam nowy ośrodek z całodobową opieką dla 100 osób. Szacuje się, że budowa nowej siedziby kosztować będzie 50 mln. złotych. Hospicjum chce budować nową siedzibę, bo ta dotychczasowa w Częstochowie przy ul Krakowskiej jest już za mała. Hospicjum każdego miesiąca opiekuje się stacjonarnie i w domach 500 chorymi. Prowadzi poradnię opieki paliatywnej i Akademię Walki z Rakiem. Hospicjum owiedziła Izabela Czerczer.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl