Higiena na basenie. Zawody. Kardiolodzy.

Główny Inspektor Sanitarny chce, by z pryszniców na basenach korzystać bez strojów kąpielowych. Wszystko za sprawą licznych bakterii, które szkodzą zdrowiu. W zaleceniu tym chodzi głównie o to, by każdy przed wejściem do pływalni dokładnie się umył. Do basenu, na nieumytym ciele, można wnieść między innymi wirusy, pierwotniaki i bakterie, w tym bakterie kałowe. My zatem pytamy, czy w ogóle myjemy się przed wejściem do basenu.


 

Już po raz piąty w naszym województwie organizowane są Śląskie Zawody Sportowo-Rekreacyjne Osób Niepełnosprawnych. W zmaganiach w zabrzańskim MOSIR-ze udział brali zarówno dorośli, jak i dzieci – w sumie ponad 800 osób. Ich walce, a przede wszystkim dobrej zabawie przyglądała się nasza reporterka Monika Krasińska.


 

Dokładnie 29 lat temu prof. Zbigniew Religa dokonał pierwszego przeszczepu serca w Polsce. W cieniu tej rocznicy w Urzędzie Wojewódzkim spotkali się ordynatorzy oddziałów kardiologicznych ze Śląska, konsultanci z tej dziedziny, specjaliści. Jak od czasu pierwszego przeszczepu serca rozwijała się kardiologia na Śląsku, z jakimi problemami się boryka? O tym z kardiologami, profesorami Lechem Polońskim, Andrzejem Bochenkiem i dr hab. Markiem Gierlotką rozmawiała nasza reporterka.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl