Monitoring. Romowie. Masówki.

20141106_104845_120W Chorzowie od dziś rusza system monitoringu, którego wcześniej nie było. Zamontowano kilkanaście kamer, dzięki którym poprawić ma się bezpieczeństwo w mieście. Cały system działa w oparciu o nowoczesną technologię wizyjną. Pojawia się pytanie, czy mieszkańcy Chorzowa nie poczują się jak w świecie Wielkiego Brata, który opisał George Orwell? Sprawdzić to postanowił to sprawdzić Łukasz Szwej.


 

romowiezce_gk_120Moją swoją historię, tradycję i przyzwyczajenia. Teraz przyszedł czas, by coś w tym wszystkim zmienić, a konkretnie, by zmienić to ostatnie czyli przyzwyczajenia. Chodzi o romów z Zawiercia. Lata temu dość liczna grupa osiedliła się w  jednej z dzielnicy miasta. Do niedawna żyli swoim życiem. Teraz, życie do góry nogami wywracają im urzędnicy z tamtejszego MOPS-u, jak się okazuje z pozytywnym skutkiem.


 

Od rana w kopalniach Katowickiego Holdingu Węglowego trwają masówki, podczas których związkowcy informują górników o planach zarządu spółki. Jakie holding ma pomysły i co o tym sądzą związkowcy i pracownicy kopalń, sprawdzała Monika Krasińska.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl