Książka na telefon. Koń dla chorych dzieci. Górnictwo.

Usługa ta funkcjonuje już w wielu miastach. Nie miało jej Zawiercia, ale już już ma. Usługa skierowana jest do osób starszych, niepełnosprawnych i schorowanych. Osób, które lubią czytać. Chodzi o usługę biblioteczną " Książa na telefon".Wyobraźmy sobie miejsce, gdzie zwierzęta i dzieci pomagają sobie wzajemnie. Tak jest w Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu. Dzisiaj do placówki trafił Parkur, pięcioletni koń do hipoterapii. Zwierzę przed śmiercią uratował Klub Gaja. Teraz koń będzie pomagać dzieciom.Kolejne protesty związane z trudną sytuacją górnictwa. Tym razem kilkuset emerytów i rencistów postanowiło walczyć o deputaty węglowe, czyli darmowy węgiel. Decyzją Kompanii Węglowej od przyszłego roku ma im bowiem to świadczenia zostać odebrane. INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl