Najlepsza architektura. 107-letnia pacjentka. Górnicza okupacja.

o_nowe_muzeum_lra_kat_pr_dsc3905_120Nowe Muzeum Śląskie jest najlepszą architekturą, która powstała w tym roku w naszym regionie. Po raz 20. przyznano dzisiaj nagrody dla wyróżniających się budynków. Nagrodę marszałka za przestrzeń miejską otrzymały obiekty w Rydułtowach, Raciborzu, Mikołowie i Czeladzi. Architekturę oceniało niezależne jury spoza śląska. Galerię SARP odwiedziła Anna Dudzińska.


 

107latgabk_120Jest ewenementem w nie tylko w skali kraju, ale i w skali świata. Maria Olszewska z Wrocławia, pacjentka Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, która jako jedyna na świecie była operowana po skończeniu stu lat. Dziś już jako 107-latka przyjechała do śląskich kardiologów na lekarską konsultację. Z sędziwą pacjentką rozmawiała Gabriela Kaczyńska.


 

wp_20141113_005_120Kulkudziesięciu związkowców od ponad 5 godzin okupuje budynek Kompanii Węglowej. Mają ze sobą prowiant, śpiwory i na tyle determonacji, że mogą spędzić tam nawet kilka dni. Wszystko, jak mówią, zależy od tego czy ktoś w końcu zacznie interesować się spółką i zrobi coś, by ją uratować. Na miejscu wraz ze związkowcami była nasza reporterka Monika Krasińska.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl