Na co choruje górnictwo?

Jak nazywa się choroba, która trawi polskie górnictwo? Dzisiaj dwie opinie: prezesa Górniczej Izby Przemysłowo Handlowej Janusza Olszowskiego oraz ministra i senatora Jerzego Markowskiego.

Wrócimy także do tematu podjętego przed tygodniem czyli do kondycji branży budowlanej. Bo to, że budowlańcy nie okupują żadnego obiektu ani nie jeżdżą na spotkania z panią premier wcale nie oznacza, że budowlańcy opływają w luksusy.

Na koniec spotkania rozmowa o inteligencji finansowej z doradcą finansowym Justyną Liber. Skupimy się na tym, jak przestać wydawać pieniądze.


Rozstrzygnięcie dylematu czy audycja SUMA jest magazynem ekonomicznym czy gospodarczym nie ma znaczenia, ponieważ najważniejsze jest to, na ile można o ekonomii i gospodarce mówić w sposób przystępny.

Na ile skomplikowane zjawiska ekonomiczne można ująć w prosty i zrozumiały język. Natomiast jeszcze ważniejsze jest to, na ile wydarzenia w gospodarce regionalnej, krajowej czy europejskiej przekładają się na życie mieszkańców naszego regionu.

Czyli odpowiedź na pytanie – jak bardzo dotyczy to mieszkańców regionu i co z tego dla nas wszystkich wynika.