Nowe trybuny. Awaria ogrzewania. Franciszek Kokot.

Dla najbardziej niecierpliwych, którzy już kupili bilety, nie jest  ważne czy będą stać, czy siedzieć. Zainteresowanie Pucharem Świata w skokach narciarskich, które planowane jest na 15 stycznia w Wiśle, przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Dlatego podjęto decyzję o wybudowaniu dodatkowej trybuny z miejscami siedzącymi. Szkoda tylko, że na jeden dzień.


 

 

Na zewnątrz robi się coraz chłodniej, wobec tego większość korzysta już z ogrzewania, większość, bo są też tacy, którzy chcieliby, ale nie mogą. Do naszej redakcji zgłosiła się pani Magdalena Klein z Siemianowic Śląskich z prośbą o interwencję. W prowadzonej przez nią szkole językowej od początku sezonu grzewczego nie grzeją kaloryfery. Mimo zgłaszania awarii w różnych służbach, w pomieszczeniach szkoły nadal jest zimno. 


 

Jeden z największych i najbardziej poważanych lekarzy na Śląsku, w kraju i za granicą. Profesor Franciszek Kokot obchodził kilka dni temu swoje 85. urodziny. Wybitny uczony, znakomity klinicysta, wspaniały lekarz, tak określają profesora współpracownicy i jego byli studenci. Do tego człowiek obdarzony ogromnym zmysłem organizacyjnym, czego świadectwem jest nowoczesna Klinika Nefrologii z Odziałem Transplantacji Nerki w Katowicach oraz sieć oddziałów i ośrodków dializ w czterech województwach na południu Polski. Franciszek Kokot jest jednym z honorowych gości trwającego do soboty 14. Katowickiego Seminarium. Tematem spotkania są "Postępy w nefrologii i nadciśnieniu tętniczym".Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl