System podatkowy

System podatkowy to coś, na co polscy przedsiębiorcy narzekają najczęściej, szczególnie mali i średni. W tej sytuacji zaskakująca była informacja, że system ten poprawił swoją pozycję w jednym z międzynarodowych rankingów. Jednym z gości, któryo opowiada o polskim systemie podatkowym jest profesor Witold Modzelewski, kolejnym profesor Jadwiga Glumińska-Pawlic, przewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

W audycji również stały cykl poświęcony finansom osobistym, dziś z Justyną Liber o tym, że mniejsze wymagania szybciej prowadzą do finansowej wolności. 


Rozstrzygnięcie dylematu czy audycja SUMA jest magazynem ekonomicznym czy gospodarczym nie ma znaczenia, ponieważ najważniejsze jest to, na ile można o ekonomii i gospodarce mówić w sposób przystępny.

Na ile skomplikowane zjawiska ekonomiczne można ująć w prosty i zrozumiały język. Natomiast jeszcze ważniejsze jest to, na ile wydarzenia w gospodarce regionalnej, krajowej czy europejskiej przekładają się na życie mieszkańców naszego regionu.

Czyli odpowiedź na pytanie – jak bardzo dotyczy to mieszkańców regionu i co z tego dla nas wszystkich wynika.