Napad na tle światopoglądowym

Dariusz Paczkowski, prezes Fundacji Klamra, został napadnięty, pobity i znieważony w centrum Żywca. Do incydentu na tle światopoglądowym doszło w sobotnie popołudnie.

— 24-latek, prawdopodobnie uczestnik platformy REDWATCH, zaatakował członka Klamry w pobliżu tęczowego muralu żywieckich mieszczek — mówi rzeczniczka żywieckiej policji, Mirosława Piątek.


— Napastnik rzucił się na mnie, bo nie akceptuje moich poglądów — mówi Polskiemu Radiu Katowice Dariusz Paczkowski — zawsze trzeba reagować na przejawy nienawiści. Nie można być obojętnym na zło.


Napastnik po zatrzymaniu i przesłuchaniu przez policję został zwolniony do domu. Śledztwa w sprawie wcześniejszych incydentów z udziałem szefa Fundacji Klamra były umarzane. Dotyczyły ataków na Paczkowskiego i jego rodzinę przez narodowców skupionych wokół platformy REDWATCH, platformy, na której nielegalnie umieszczane są nazwiska osób, które zagrażają "białej rasie". Są to zazwyczaj działacze organizacji progejowskich, żydowskich, czy promujących wielokulturowość.

Fundacja Klamra od lat działa w Żywcu na rzecz mieszkańców i realizuje projekty, które mają wpłynąć m.in. na zrost tolerancji i akceptacji "inności".

Autor: Ewelina Kosałka-Passia