Plan naprawczy Kompanii Węglowej

Poznaliśmy plan naprawczy dla Kompanii Węglowej. Prawdę powiedziawszy, trochę zaskoczył nas sposób, w jaki zaprezentowano ów plan i samym górnikom, ale i regionowi, który będzie musiał ten plan udźwignąć. Ale jak się okazuje, nie tylko my byliśmy zaskoczeni, wojewoda także. A z wojewodą Śląskim Piotrem Litwą porozmawiamy także i o kolejnej zapowiedzi dla Śląska, mówiącej o tym, że zrobimy z tego regionu przemysłowe serce Polski. Oczywiście, materiałów na temat górnictwa będzie więcej, ale nie poprzestaniemy tylko na tej jednej kwestii. Będziemy się także starali przestrzec Państwa przed pochopnymi decyzjami finansowymi i przedstawimy rozmowę o finansowej wolności.


Rozstrzygnięcie dylematu czy audycja SUMA jest magazynem ekonomicznym czy gospodarczym nie ma znaczenia, ponieważ najważniejsze jest to, na ile można o ekonomii i gospodarce mówić w sposób przystępny.

Na ile skomplikowane zjawiska ekonomiczne można ująć w prosty i zrozumiały język. Natomiast jeszcze ważniejsze jest to, na ile wydarzenia w gospodarce regionalnej, krajowej czy europejskiej przekładają się na życie mieszkańców naszego regionu.

Czyli odpowiedź na pytanie – jak bardzo dotyczy to mieszkańców regionu i co z tego dla nas wszystkich wynika.