Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Bezrobocie. Górnictwo. Grypa.
13.01.2015
16:45:00

Myszków to miasto, które ma jedną z najwyższych stóp bezrobocia. Lokalne władze robią, co mogą, by to zmienić i powoli zmieniają. Najpierw powstała tam Strefa Aktywności Ekonomicznej, teraz powstają nowe zakłady przemysłowe.


 

 

Coraz bardziej napięta sytuacja w górnictwie na Śląsku. Wczorajsze rozmowy górniczych związkowców z premier Ewą Kopacz zakończyły się fiaskiem, a o porozumienie między stronami coraz trudniej. Czy to oznacza, że likwidacja kopalń jest przesądzona? Pierwsza propozycja kupna kopalni Sośnica-Makoszowy została złożona do Kompanii Węglowej w listopadzie. Wtedy została jednak bez odpowiedzi.


 

Nowy Rok przywitaliśmy w zdrowiu, tak wynika z najnowszych danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach. W pierwszym tygodniu stycznia w województwie śląskim na grypę zachorowało 4395 osób. To o prawie 1000 przypadków mniej niż w poprzednim tygodniu. Czy mała liczba zachorowań na grypę to rezultat tego, że bardziej o siebie dbamy, a może to wynik wysokich jak na tę porę roku temperatur? I oby jak najdłużej. Nie wykluczone, że szczyt zachorowań jest jeszcze przed nami. Ale po takiej ilości dobrych rad, jak uniknąć grypy, można spać spokojnie. Zdrowy i długi sen ma również wpływ na nasze zdrowie i pomaga uniknąć wielu chorób.Częstochowa na 98.4 FM:

W Częstochowie działają dwa Centra Integracji Społecznej, należą do jednych z największych w Polsce i pomagają osobom długotrwale bezrobotnym wejść na rynek pracy.


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM:

Rozmowa z nowym burmistrzem Skoczowa Mirosławem Sitko. Ponadto przed czwartkowymi zawodami Pucharu Świata w skokach narciarskich garść praktycznych informacji, jak dojechać na skocznię w Wiśle Malince i gdzie parkować.


 

Pyskowice na 102.2 FM:

Kiedyś mówiło się, że to sypialnia dla Gliwic. Dziś jednak Pyskowice starają się, aby na miejscu można było mieszkać i pracować. Dlatego robią wiele, aby przyciągnąć inwestorów. W mieście działają dwie strefy ekonomiczne, tu też swoje miejsce znalazły centra logistyczne dwóch międzynarodowych koncernów. W mieście rozwija się także budownictwo mieszkaniowe. Jedną z takich inwestycji jest adoptowany na mieszkania budynek dawnego inkubatora przedsiębiorczości.
Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA