Strefa ekonomiczna

Jak trudno, czy może jak łatwo przyciągnąć nowych inwestorów do strefy ekonomicznej, aby wesprzeć kolejną restrukturyzację górnictwa. To jedno z zagadnień, o którym porozmawiamy w dzisiejszej audycji. Ale nie tylko ciężki przemysł. Porozmawiamy także o tym, czy zatory płatnicze to nadal problem polskich firm. Będziemy także gościć bardzo młodych ludzi, którzy postanowili zrealizować projekt "Kariera na start", na czym polega, kto może się do niego zgłosić. A na koniec rozmowa o tym, czy warto mieć mentora w czasie budowania swojej nowej, finansowej przyszłości. 


Rozstrzygnięcie dylematu czy audycja SUMA jest magazynem ekonomicznym czy gospodarczym nie ma znaczenia, ponieważ najważniejsze jest to, na ile można o ekonomii i gospodarce mówić w sposób przystępny.

Na ile skomplikowane zjawiska ekonomiczne można ująć w prosty i zrozumiały język. Natomiast jeszcze ważniejsze jest to, na ile wydarzenia w gospodarce regionalnej, krajowej czy europejskiej przekładają się na życie mieszkańców naszego regionu.

Czyli odpowiedź na pytanie – jak bardzo dotyczy to mieszkańców regionu i co z tego dla nas wszystkich wynika.