Stopy procentowe

Stopy procentowe spadły. Ale żeby nie pozostawiać rynków tak zupełnie bez żadnej niespodzianki, Rada Polityki Pieniężnej postanowiła obniżyć stopy o pół procent, a nie o ćwierć, jak większość analityków przewidywała. Jakie będą konsekwencje tej decyzji? Oczywiście cieszą się ci, którzy wzięli, lub zamierzają wziąć, kredyt. Ci, którzy jednak pielęgnują cnotę oszczędzania, będą wystawieni na ciężką próbę. Wiele osób powie, że niekoniecznie należy oszczędzać. Można na przykład cierpliwie czekać na jakiś spadek. Nie zawsze bierzemy pod uwagę jednak to, że spadkiem mogą być także długi.

Ponadto zaproszenie na konferencję i spotkanie organizowane przez Państwową Inspekcję pracy i kierowane głównie do firm budowlanych. 


Rozstrzygnięcie dylematu czy audycja SUMA jest magazynem ekonomicznym czy gospodarczym nie ma znaczenia, ponieważ najważniejsze jest to, na ile można o ekonomii i gospodarce mówić w sposób przystępny.

Na ile skomplikowane zjawiska ekonomiczne można ująć w prosty i zrozumiały język. Natomiast jeszcze ważniejsze jest to, na ile wydarzenia w gospodarce regionalnej, krajowej czy europejskiej przekładają się na życie mieszkańców naszego regionu.

Czyli odpowiedź na pytanie – jak bardzo dotyczy to mieszkańców regionu i co z tego dla nas wszystkich wynika.