Świąteczna pomoc seniorom na Kresach

Świąteczne paczki pojadą z Bytomia na Kresy. W akcję "Podziel się opłatkiem z seniorem na Kresach" angażuje się wiele bytomskich organizacji pozarządowych, a także miejscowy magistrat.

W to dzieło może włączyć się każdy chętny. Bytomska Rada Seniorów będzie propagować akcję m.in. podczas zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku czy w Związku Emerytów i Rencistów.

— Wielu seniorów na Ukrainie jest niejednokrotnie w bardzo ciężkiej sytuacji życiowej, jestem przekonana, że osoby starsze z Bytomia podejdą do naszej akcji ze zrozumieniem — podkreśliła Hildegarda Tyburczyk, szefowa Bytomskiej Rady Seniorów.

Najbardziej potrzebne są produkty spożywcze, z których będzie można przygotować paczki. Ważne, by były to produkty o długiej przydatności do spożycia. Dary można przynosić do 7 grudnia do Referatu Obsługi Klastra i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi przy bytomskim rynku. Konwój ze świątecznymi darami wyruszy na Ukrainę 10 grudnia. Paczki trafią do Drohobycza na Ukrainie, który jest partnerskim miastem Bytomia.

Autor: Dorota Stabik