Piast przegrywa u siebie z Lechią
11.09.2017
19:57:00

Piast Gliwice przegrał przed własną publicznością z Lechią Gdańsk 1-2 (1-1) w poniedziałkowym meczu 8. kolejki Lotto Ekstraklasy.

Już w 11. minucie prowadzenie gościom dał Marco Paixao, ale w 30. wyrównał Stojan Vranješ . Od 40. minuty ekipa z Gdańska grała w osłabieniu po tym, jak drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę dostał Simeon Sławczew. Piłkarze Piasta nie byli w stanie udokumentować liczebnej przewagi kolejnym golem, a w 87. minucie 3 punkty gościom zapewnił Romario Balde.

Lechia ma 9 punktów i zajmuje 11. miejsce w tabeli; Piast ma o punkt mniej i jest 13. Prowadzi Lech Poznań przed Górnikiem Zabrze i Zagłębiem Lubin - wszystkie kluby mają po 15 punktów.

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1-2 (1-1)
0-1 - M. Paixao, 11 min.
1-1 - Vranjes, 30 min.
1-2 - Balde, 88 min.