Licytacja na rzecz Domu Aniołów Stróżów

fot. Joanna Opas

Ponad 15 tysięcy złotych udało się zebrać podczas licytacji na rzecz Stowarzyszenia Domu Aniołów Stróżów, która odbyła się na naszej antenie.

To już tradycja, że w tygodniach poprzedzających święta Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy, słuchacze licytują różne gadżety ofiarowane przez darczyńców, a także dekoracje przygotowane w świetlicy przez dzieci. Jak mówi Monika Bajka, szefowa stowarzyszenia, każda aukcja to nie tylko wielkie emocje, ale też wzruszające telefony słuchaczy.


Aukcję od początku prowadzi nasz redakcyjny kolega Wojciech Skowroński, który zaznacza, że cała inicjatywa na przestrzeni lat się rozrasta.


— Pieniądze zebrane podczas aukcji zostaną przeznaczone na organizację letniego wypoczynku dla dzieci oraz bieżące potrzeby świetlicy — mówi Daria Mejsner wiceszefowa stowarzyszenia.


Podopieczni placówki przygotowali wiele prezentów dla naszych słuchaczy. To m.in. ręcznie malowane przez nich drewniane kwiaty. Wylicytować można było także koszulkę z autografami znanych osób oraz prezenty od Teatru Ślaskiego, czy gadżety Radia Katowice.

Autor: Ewelina Kosałka-Passia /rs/


Radiowe Wydarzenia