Klapki dla Gambii

fot. organizator

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej organizuje drugą edycję społeczno-humanitarnej akcji „Klapki dla Gambii”.

Dzięki współpracy wielu osób i instytucji w ubiegłym roku udało się wysłać 680 par nowych, plastikowych klapek dla afrykańskich dzieci.

Akcję zainicjowało w ubiegłym roku uczelniane Koło Naukowe Horyzont. Grupa studentów spontanicznie rozpropagowała ideę, by pomóc afrykańskim dzieciom poprzez zbiórkę nowych plastikowych klapek, które następnie transportem samochodowym zostały przewiezione do Gambii. Inicjatywa od razu spotkała się z dużym zainteresowaniem studentów oraz bielskich szkół i przedszkoli.

W tegorocznej edycji zgłosiło się już blisko 200 szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych z całego kraju. Pod koniec czerwca odbędzie się „Klapkomania”, czyli wydarzenie społeczne, podczas którego uczniowie i przedszkolacy będą mogli przywieźć klapki do ATH, aby wrzucać je do specjalnego pojemnika.

Wiele dzieci w biednych afrykańskich krajach chodzi na co dzień boso i skaleczona stopa bardzo często jest źródłem infekcji, zakażeń i chorób.

Autor: Andrzej Ochodek/ds

 


Podobne artykuły