Walne zgromadzenie działaczy. Wybory przewodniczącego. ♬ ◙

Data: 14-06-2018

thumbnail
fot. Łukasz Kałuża

Dominik Kolorz po raz kolejny przewodniczącym Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności na następne 4 lata, a także poparcie kandydatury Piotra Dudy na przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność.

W Katowicach odbyło się Walne Zebranie Delegatów Regionu. Wśród priorytetów związku przewodniczący Kolorz wymienił realizacji rządowego Programu dla Śląska. Będziemy tego pilnować dodał.Szef śląsko dąbrowskiej Solidarności mówił też o projekcie ustawy o rekompensacie za deputat węglowy dla wdów i sierot górniczych. Według obowiązującej ustawy te pieniądze im się nie należały.Dominik Kolorz mówił dziennikarzom o nowościach, które chce wprowadzić, m.in. o dochodzie gwarantowanym.

— Pilotaż miałby się odbyć na Śląsku — powiedział przewodniczący.Na razie nie są znane szczegóły tego projekty. Wiadomo, że związek chce się tu wzorować m.in. na Finlandii i Szwajcarii, tam takie próby czyniono.

— Związkowcy dalej walczyć będą o kopalnie Krupiński — dodał Kolorz.Kopalnia Krupiński trafiła do SRK, teraz chce ją przejąc brytyjska spółka.

Delegaci poparli także kandydaturę Piotra Dudy na przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność, który zostanie wybrany podczas Krajowego Zjazdu Delegatów w październiku w Częstochowie. Sam szef Solidarności mówił, że dla niego to warunek konieczny.Solidarność jest przeciwna propozycjom rządu dotyczącym płacy minimalnej. Rząd proponuje, by w przyszłym roku wyniosła ona 2220 złotych. Tym samym wzrosłaby o 120 złotych.

— Solidarność chce z kolei, aby wynosiła 2273 złote — mówił w Katowicach szef związku, Piotr Duda.Szef związku dodał, że jest przygotowane przez zespól ds budżetu Rady Dialogu Społecznego porozumienie z innymi związkami w sprawie podwyżek w sferze budżetowej i w sprawie płacy minimalnej. Mamy ją poznać w przyszłym tygodniu.

Zebranie poprzedziła msza święta w intencji Ojczyzny oraz członków NSZZ Solidarność w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach.

Autor: Łukasz Kałuża /rs/


Galeria

Walne zgromadzenie działaczy. Wybory przewodniczącego. ♬ ◙
Wiadomości regionalne

18-02-2019