Bieruński Walenty. Ebook. Bezdomni.

Dziś na całym świecie obchodzone jest coroczne święto zakochanych, czyli walentynki. W tym dniu zakochani obdarowują się walentynkowymi kartkami, czekoladkami, wypiekami albo wychodzą wspólnie do restauracji, czy do kina. Jednak zanim to miłosne święto stało tak popularne w Polsce, dla mieszkańców Bierunia, od prawie 400 lat, 14 lutego jest dniem szczególnym, a to za sprawą jedynego w Polsce Sanktuarium św. Walentego. O to jak w Bieruniu świętuje się walentynki pytała Małgorzata Lachendro.Przyjaciele Radia Katowice - bez wątpienia tak można nazwać naszych dzisiejszych gości. Agnieszka, Kacper i Michał Bałazowie. Ten ostatni jest częstym gościem naszych programów, o życiu i gotowaniu opowiadając porywająco. Dziś nadszedł moment, abyśmy my, czyli Radio Katowice pokazali, że jesteśmy ich przyjaciółmi. Od kilku lat Agnieszka zmaga się z chorobą nowotworową. W momencie, gdy wydawało się, że wszystko układa się już dobrze, rak wrócił. Kolejna operacja, kolejna, wyczerpująca terapia. Na walkę o życie potrzeba zawsze pieniędzy. I tu do gry wchodzi Michał. Powstał właśnie e-book, zawierający przepisy na 14 walentynkowych, wyjątkowych, pełnych afrodyzjaków potraw, dzięki którym nawet nie gotujący na co dzień, staną się prawdziwymi mistrzami. To 70 stron pełnych smaku, miłości i ... niespodzianek. "To książka niedostępna w sprzedaży. Jedynym sposobem jej zdobycia jest dokonanie darowizny na subkonto z którego środki wspomogą dalsze leczenie, rehabilitację i powrót do zdrowia mojej ukochanej Agusi" - tak mówi Michał Bałazy.Przez całą noc w Polsce liczono bezdomnych. Ta ogólnopolska akcja prowadzona jest co dwa lata. Informacje uzyskane podczas badania mają pomóc samorządom w przygotowywaniu strategii rozwiązywania problemów społecznych. Patrole- złożone z policjantów, strażników miejskich i przedstawicieli MOPSów sprawdzały pustostany i inne miejsca, w których przebywają bezdomni. Na patrol do Zawiercia- wybrała się nasze reporterka Gabriela Kaczyńska.


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl