Piłka ręczna - Ekstraklasa - Wybrzeże wygrało z Górnikiem

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk, którzy wygrali jedno z ostatnich jedenastu ligowych spotkań, tym razem pokonali jednak trzeciego w tabeli Górnika Zabrze 32:31 (15:16) w jedynym czwartkowym meczu 24. kolejki ekstraklasy.

Pierwszych sześć zespołów, w tym Górnik jest już pewnych gry w ćwierćfinale. Wybrzeże awansowało na dziewiąte miejsce (26 pkt), ale nie ma już szans na lokatę w pierwszej ósemce. O dwa wolne miejsca rywalizują trzy zespoły - siódmy Chrobry Głogów (33 pkt), ósmy Piotrkowianin Piotrków Trybunalski (33 pkt) i dziesiąte Zagłębie Lubin (26 pkt).

W sobotę następne spotkania 24. kolejki - Chrobry zagra z Arką Gdynia, a Energa MKS Kalisz z Sandra Spa Pogonią Szczecin.

/iar/mm/


Polskie Radio Katowice swoje programy kieruje do ponad 5 milionów potencjalnych słuchaczy. Pogadanki o tematyce sportowej nadawaliśmy już w latach 30. XX wieku. 18 stycznia 1954 po raz pierwszy pojawił się na antenie magazyn sprawozdawczy "Z mikrofonem po boiskach" – pierwsza audycja sportowa "na żywo" w historii polskiej radiofonii. Jej powstanie zawdzięczamy redaktorowi Witoldowi Dobrowolskiemu, który zaprosił do współpracy Romana Paszkowskiego i był odkrywcą talentu Jana Ciszewskiego.

Audycja "Z mikrofonem po boiskach" ewoluowała wraz z naszym programem, mając coraz większą objętość. Apogeum "Z mikrofonem po boiskach" nastąpiło na początku lat 90., kiedy to w sobotę zajmowaliśmy na antenie czas od 16:00 do 20:00, relacjonując w jednym dniu przebieg kilkunastu imprez, także spoza regionu i z zagranicy. Od 1992 roku Polskie Radio Katowice samodzielnie obsługuje Igrzyska Olimpijskie. Stworzyliśmy wtedy dodatkowy program "Godzina z olimpiadą", który nadawaliśmy oprócz naszej anteny także dla innych stacji. Igrzyska z Albertville dla 10, a z Barcelony dla 12 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia. Ostatnie, z Turynu, już w całkiem innej formie, tylko na antenie własnej. W ostatnich 15 latach transmitowaliśmy także piłkarskie, siatkarskie, hokejowe, narciarskie czy żużlowe mistrzostwa świata i Europy oraz spotkania europejskich pucharów klubowych w grach zespołowych.