Scenozstapienie na Śląskim. Jedyny taki koncert.

Dzisiaj na Stadionie Śląskim odbędzie się jeden z największych tegorocznych koncertów. "Scenozstąpienie" to pomysł Miłosza "Miuosha" Boryckiego, który 4 lata temu, jako pierwszy zagrał hip-hop z orkiestrą symfoniczną.

Miuosh połączył dwa projekty organizowane z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Przy pomocy Radzimira Dębskiego i Andrzeja Smolika stworzył nowe aranżacje swoich utworów. Dzisiaj na Stadionie Śląskim zagrają to po raz ostatni.


Miuoshowi, Jimkowi, Smolikowi oraz Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia towarzyszyć będą Katarzyna Nosowska, Piotr Rogucki, Paluch, Kev Fox, Katarzyna Golomska, Natalia Grosiak, Katarzyna Kurzawska, Abradab oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Koncert zostanie podzielony na dwie części. Historia pierwszej z nich, czyli projektu MIUOSH x JIMEK x NOSPR, sięga 2015 roku, gdy Miuosh, Jimek i orkiestra NOSPR-u wystąpili z niezwykłym widowiskiem – muzyką hip-hop w wydaniu symfonicznym. Cały projekt okazał się ogromnym sukcesem, kilkusetmetrowa kolejka pod kasami NOSPR-u ustawiła się jeszcze w nocy, a bilety rozeszły się błyskawicznie.

W 2018 roku Miuosh postanowił połączyć siły z jednym z najwybitniejszych polskich producentów – Andrzejem Smolikiem. Raper oddał w ręce producenta swoje najważniejsze utwory, a Smolik, wbrew oczekiwaniom wielu, wmieszał w nie wiele mocnych, rockowych i elektronicznych brzmień, które połączone zostały z symfonicznymi dźwiękami orkiestry pod kierownictwem Jana Stokłosy.

Dziś na Stadionie Śląskim po raz pierwszy i ostatni będzie można obejrzeć na żywo oba projekty.

Autor: Aleksandra Siążnik/mat. prasowe/