Uskrzydlamy 2019. Bariery na ulicach Bytomia.

Ruszyła 7. edycja świątecznej akcji "Uskrzydlamy". Wszystko zaczęło się od tysiąca pierników upieczonych kilka lat temu.

W tym roku jest ich ponad 10 tysięcy! Przygotowując lub kupując te wyjątkowe słodkości wspieramy działalność katowickiego Domu Aniołów Stróżów, w którym schronienie i pomoc znajdują pokrzywdzone przez los dzieci. I to właśnie one wczoraj ozdabiały pierwsze pierniki. Wystarczyło tylko trochę wyobraźni, bo przecież każdy pierniczek musi być wyjątkowy.

Za pędzel, lukier i oczywiście mikrofon chwyciła także nasza reporterka, Anna Sojka.


Zbyt wysokie krawężniki, studzienki na środku chodnika, wystające schody – to tylko najbardziej oczywiste bariery architektoniczne, które pokonywać muszą osoby z ograniczeniami.

Niepełnosprawni i osoby starsze codziennie borykają się z źle zaprojektowanymi ulicami. W konsekwencji albo potrzebują ciągłej pomocy albo zostają w domu. W Bytomiu realizowany jest projekt Miasto Dostępne, którego celem jest poprawa dostępności przestrzeni miejskich i budynków użyteczności publicznych. W projekcie uczestniczyła dzisiaj młodzież z IV Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu.
Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice