Radio Katowice na Fali. Tychy

fot. Ryszard Stotko/Radio Katowice

W przedostatnią sobotę wakacji nasze radiowe miasteczko ustawimy w Tychach nad jeziorem Paprocańskim.

Regaty, śniadanie na trawie, bieganie urodzinowych kilometrów dla Radia, pamiątkowe zdjęcia z radioramkami — to wszystko czeka na tych z Państwa, którzy pojawią się na Paprocanach. Stamtąd nadamy także nasz program od 10.00 do 14.00

Sprawdzimy także, jakie inne atrakcje miasto oferuje mieszkańcom i turystom. Ewa Grudniok, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta przypomina, że Tychy to dobre miejsce.

— To nasze hasło promocyjne. Bardzo się z nim utożsamiamy. Zresztą często słyszymy od mieszkańców te słowa, co nas oczywiście bardzo cieszy i będziemy robić wszystko, by na to miano Dobrego Miasta, w dalszym ciągu, zasłużyć.


 

Tyskie regaty

Regaty na jeziorze Paprocańskim w Tychach, to jedna z czołowych atrakcji. Załogi biorą udział w regatach o Złoty Róg Miasta Tychy. Jak mówi Jerzy Oberski, prezes Fundacji Dar Śląska, wygrana to często kwestia strategii.

— Tak jak w szachach trzeba mieć doświadczenie, obycie żeglarskie. Im więcej regat zawodnik przejdzie, tym lepiej dla niego. Trzeba podglądać konkurencję. Trzeba być w dobrej kondycji, w formie i być zaangażowanym w ten sport, czyli zrozumieć to, co się robi. Zawsze jakaś łódka płynie lepiej lewym halsem lub prawym. To zależy od konstrukcji, trzeba łódki regulować. W amatorskim sporcie nie ma to aż takiego znaczenia. Natomiast w tym zawodowym, Puchar Polski, Puchar Śląska, to już ma znaczenie.


Kilometry dla Radia

Nowy rekord padł podczas akcji "Kilometry dla Radia", którą organizujemy z okazji naszego jubileuszu 95-lecia. Nasi słuchacze biegają podczas plenerów Radia Katowice.

Nasi Słuchacze pokonali 909 kilometrów!

Kilometry można było przebiec, przejść marszem, a także przejechać na rowerze. Ostatnia szansa na pokonanie kilometrów dla Radia Katowice już za tydzień w sobotę — tym razem będziemy w Wiśle.

Podsumowanie


Autorzy: Agnieszka Strzemińska, Joanna Opas /mf/


fot. Mateusz Franczyk/Radio Katowice

Radio Katowice na Fali

W  te wakacje polecamy nasz letni program pod hasłem "Radio Katowice na Fali" a w nim mnóstwo atrakcji:
- codzienne konkursy, w których można wygrać weekendy w ciekawych miejscach, SUP-y, zaproszenia na letnie festiwale w regionie i nie tylko
- odwiedzamy ciekawe miejsca w województwie, związane z historią radia! w końcu mamy jubileusz 95. urodzin
- radiokreskówki: Miodowe Lato, Pingwiny i Pełna Para
- letnie tipy i tricki

W każdą sobotę wakacji jesteśmy ze studiem plenerowym w innym miejscu regionu! A co w miasteczku radiowym?
- pokazy ratownictwa wodnego
- bieganie kilometrów dla Radia na 95 urodziny
- rozdawanie naszych jubileuszowych dębów
- RADIORAMKA do zdjęć


Gdzie będziemy 


Regulamin akcji 

Regulamin akcji Kilometry dla Radia

Oświadczenie uczestnika akcji Kilometry dla Radia


Radio Katowice na Fali